MINIMAXY - Lokale Inwestycyjne

DLACZEGO WROCŁAW?
Poznaj Wrocław

scroll me

Ostrów Tumski

Historia dawnego Wrocławia, ulokowana na kilku wyspach. Nad wodami Odry góruja budowle pamietające jeszcze średniowiecze. Niesamowite wrazenie robią po zmierzchu, kiedy wszystko jest pięknie podświetlone. Tutejsze mosty spełniaja jeszcze jedno zadanie - stały sie ulubionym miejscem zakochanych, a dowodem ich wiecznej miłości są kłódki, zapinane na balustradach.

Ratusz

Centralna budowla Rynku, która od setek lat przyglada sie życiu miasta. W jej piwnicach rozsiadły sie knajpki i puby (wsród nich jeden z najstarszych lokali - Piwnica Swidnicka), a w pokojach podejmowane są ważne osobistości i honorowi goście Wrocławia. Jego konstrukcja jest unikatem na skale światowa.

Puby i restauracje

Wrocław to nie tylko sztuka i historia, ale również idealne miejsce dla fanów nocnego życia. W miejscowych knajpkach można spróbowac czeskiej kuchni, poznać smaki rzemieslniczych piw warzonych zgodnie z tradycją oraz zabawić się do białego rana. Wiele z kafejek to miejsca, gdzie toczy sie życie kulturalne Wrocławia. Spotykaja sie w nich artysci, pisarze i przedstawiciele swiata akademickiego.

Rynek

Wrocławski Rynek to wyjatkowe miejsce. Jeden z największych w Polsce, mieści ratusz oraz wiele lokali i pubów. Otaczają go piękne, stare kamienice i równie tajemnicze uliczki. Wrocławski rynek nigdy nie zasypia. Życie tętni tu o każdej porze dnia i nocy, a piwa z lokalnych browarów są słynne na cały kraj.

Dzielnica Czterech Wyznań

Miejsce, w którym spotykają sie cztery wielkie wyznania: prawosławie, protestantyzm, katolicyzm oraz judaizm. Ich światynie są położone w odległości kilkuset metrów od siebie, między ulicami Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Pawła Włodkowica i św. Antoniego, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku. Ten obszar nazywany też bywa Dzielnicą Wzajemnego Szacunku.

Narodowe Forum Muzyki

Królestwo muzyki klasycznej. W budynku przypominającym skrzypce (projektu Stefana Kuryłowicza) swoją siedzibe ma Wrocławska Orkiestra Symfoniczna. Sale koncertowe rozbrzmiewaja tu wieczorami muzyka, a pomieszczenia konferencyjne i wystawowe goszczą wiele wybitnych postaci kultury i sztuki oraz ich dzieła.

Krasnale

Jeżeli myślisz, że krasnale nie istnieją, jesteś w błędzie! Przekonasz się o tym we Wrocławiu, gdzie na Starym Mieście lepiej uważnie patrzeć pod nogi. Miejscowe skrzaty pokażą ci ciekawe miejsca w stolicy Dolnego Śląska. Wypatruj ich na rogach ulic i w zaułkach!

Ogród Japoński

Szczypta Japonii we Wrocławiu. Pełen egzotycznych roślin i aranżacji nawiązujacych do sztuki Orientu jest miejscem spacerów, spotkań i wielu imprez plenerowych.

Aqua Park

Jeden z najwiekszych w Polsce, oferuje mnóstwo frajdy dla małych i dużych. Można tu popływać w basenie olimpijskim, pobawić się w basenach rekreacyjnych (wewnętrznych i zewnętrznych), a także zadbać o formę w salach przeznaczonych do fitnessu. Zmarźluchów rozgrzeją sauny.

Panorama Racławicka

W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu - Rotundzie - wystawiana jest Panorama Racławicka: monumentalne arcydzieło pędzla m.in. Wojciecha Kossaka i Jana Styki. Mierzy sobie 15x114m i jest jedynym takim malowidłem w Polsce i jednym z niewielu na świecie. Dzieki grze światła i cienia obraz ożywa, a zwiedzający mają wrażenie, że bitwa pod Racławicami wciąż sie toczy..

Hala Stulecia

Hala wystawowa godna swojej nazwy - wpisana na liste Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powstała na początku XX wieku, a jej konstrukcja była unikatowa jak na ówczesne czasy. Jej charakterystyczna bryła (zaprojektowana przez Maxa Berga) przyciąga uwage do dzisiaj. Moze pomieścic 10 tysięcy osób i od ponad 100 lat służy Wrocławianom i gościom. Odbywają się w niej koncerty, widowiska i przedstawienia..